Dzień 1 marca jest poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy walczyli i ginęli za wolną i niepodległą Ojczyznę, za godną przyszłość ich potomków. Jako Fundacja promująca wartości patriotyczne, prowadząca projekty głęboko powiązane z historią, zostaliśmy dodatkowo wielce uhonorowani możliwością organizacji biegu upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych. 5 marca 2023 roku cała polska pobiegła dla Niezłomnych. 

Z czystym sumieniem można powiedzieć, że Bieg Tropem Wilczym już na stałe wpisał się w kalendarz rzeszowskich wydarzeń. Z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników, a wraz z nimi przychodzi jeszcze więcej obserwatorów. W tym roku na starcie stanęło ponad 500 uczestników. Trasa biegu została ustalona wzdłuż rzeki Wisłok, biegacze przebiegli na rzeszowskich bulwarach niespełna 2 kilometry. Jest to dystans pozwalający na uczestnictwo w biegu niemal każdemu. 

Na starcie stanęły całe rodziny, dziadkowie pobiegli wraz ze swoimi wnuczętami, rodzice nie mogli nadążyć za swoimi dziećmi.. Całość kolumny biegaczy uzupełniały piękne symbole, takie jak dedykowane tej XI edycji biegu koszulki z podobizną Żołnierzy Niezłomnych, wiele osób pobiegło z biało czerwonymi flagami. Bieg zamykała formacja żołnierzy i innych uczestników opiekująca się długą na 63 metry, biało-czerwoną flagą Rzeczypospolitej. Ta długość wcale nie była przypadkowa, tak samo jak dystans biegu, wynosił dokładnie 1963 metry, właśnie w tym roku zginął ostatni członek ruchu oporu, Józef Franczak ps. „Lalek”. Na mecie biegu każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Na najszybszych zawodników czekały dodatkowe nagrody i statuetki, na zakończenie odbył się także konkurs z licznymi nagrodami. Udział w biegu, jak również przewidziane pakiety startowe, były zwolnione z jakichkolwiek opłat, do czego przyczyniła się Fundacja ORLEN. 

Inicjatywa biegu została połączona z charytatywną akcją zbierania funduszy na rehabilitację 9-letniej Zosi. Uczestnicy, oprócz numeru startowego mogli umieścić na swoich koszulkach hasło ,,Biegnę dla Zosi”.