Historia oczami Podkarpacia: Bez historii nie ma przyszłości

Podkarpacie, ma bogatą i różnorodną historię, głęboko splecioną z różnymi kulturami i imperiami. Region ten, położony na skrzyżowaniu Europy Wschodniej, przez wieki był tyglem różnych wpływów i świadkiem wzlotów i upadków różnych potęg.

Wyrażenie „bez historii nie ma przyszłości” podkreśla znaczenie zrozumienia przeszłości dla kształtowania kierunku przyszłości. Historia Podkarpacia, z jego połączeniem kultur i doświadczeń, odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu jego tożsamości i wyznaczaniu jego dalszej drogi. Uwzględnienie tej historii pozwala regionowi opierać się na swoim dziedzictwie kulturowym i podążać w stronę przyszłości, która honoruje jego różnorodność, jednocześnie dążąc do dobrobytu i harmonii.

Projekt pn. „Historia oczami Podkarpacia: Bez historii nie ma przyszłości” ma na celu wzrost wiedzy uczestników na temat historii, polskiego dziedzictwa kulturowego oraz myśli społeczno-politycznej, poprzez stworzenie przestrzeni edukacyjnej dla mieszkańców Podkarpacia. Projekt zakładał stworzenie przestrzeni do dalszego działania FMO na terenie Rzeszowa lub powiatu rzeszowskiego, nieskrępowany dostęp do przestrzeni umożliwi prowadzenie konwersatoriów, spotkań z ludźmi ze świata kultury, podcastów oraz działań skierowanych do i dla mieszkańców województwa podkarpackiego.

Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.

Podcasty

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp