Uniwersytet Ludowy – o tradycji i o przyszłości

O projekcie słów kilka

Projekt ,,Uniwersytet Ludowy – o tradycji i o przyszłości” to platforma edukacyjna kilkuset dorosłych Polaków, której głównym celem była edukacja w formie grundtvigiańskich metod umożliwiających rozwój osobisty i społeczności lokalnych oddanych zachowaniu oraz przekazywaniu tradycji i dziedzictwa narodowego. Projekt składał się z seminariów, wywiadów, wyjazdów tematycznych, a także przewodnika po ciekawych miejscach województwa podkarpackiego i małopolskiego.

Pozytywny odbiór

Realizowany przez Fundację Misji Obywatelskiej projekt spotkał się zdecydowanie z pozytywnym odbiorem, o czym może świadczyć liczba kilkuset uczestników zadania. W ramach projektu Uniwersytet Ludowy – o tradycji i o przyszłości aktywizowaliśmy osoby dorosłe z małych miejscowości takich jak Kańczuga, Biecz, Iwonicz-Zdrój, Hyżne, Jarosław, czy Sędziszów Małopolski. Uczestnicy aktywnie zaangażowali się w projekt nie tylko poprzez liczne uczestnictwo w realizowanych działaniach. Odbiorcy wyrażają chęć kontynuacji tego typu projektów twierdząc, że człowiek uczy się przez całe życie.

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020-2030

Wywiady

Przewodnik

Galeria